+48 531 735 150
agencja@literatura.com.pl

Zapraszamy na spotkanie z Agnetą Pleijel, jedną z najciekawszych szwedzkich powieściopisarek (w Polsce znaną z książek „Kto zważa na wiatr”, „Zima w Sztokholmie”, „Lord Nevermore”). Warszawa, MiTo, 29.11.2016 godz. 19.00!

Tym razem pretekstem do rozmowy będzie najnowsza powieść Pleijel - „Wróżba. Wspomnienia dziewczynki” (przekł. Justyna Czechowska). To mocna, piękna i pełna trudnych emocji proza, która zostanie z Wami na długo.

Rozmowę poprowadzi Agnieszka Drotkiewicz, spotkanie tłumaczyć będzie Justyna Czechowska (autorka przekładu).

„Chciałabym zrozumieć, co się wydarzyło. I w jakiej kolejności. Wydobyć z pamięci. Wszystkie pytania bez odpowiedzi. Kim byliśmy? Czym jest miłość? Chyba trochę miłości musi zostać, skoro kiedyś istniała?”.

 

Pierwsza miesiączka, pierwsze pocałunki, pierwsze orgazmy. Lęk, niepewność własnego ciała, pierwsze metafizyczne pytania. Nieszczęśliwa matka, która wpędza dziewczynkę w poczucie winy. Ojciec, który fascynuje i zawstydza. Ucieczka w literaturę. Pisanie. Narratorka wysnuwa opowieść ze strzępów wspomnień, urwanych zdań, zachowanych listów. Rekonstruuje swoje dzieciństwo i młodość w Szwecji lat 40. i 50., traumę rodzinnych relacji, przede wszystkim jednak siebie samą z tamtego czasu. Postać rozedrganej wewnętrznie, wrażliwej i czułej dziewczyny, która całą sobą doświadcza otaczającego ją świata i przeżywa go z wielką intensywnością. Widzimy ten świat jej oczami, współodczuwamy go razem z nią. Rwane zdania, elipsy i przemilczenia czynią z tej autobiograficznej prozy traktat o dojrzewaniu i potrzebie miłości. 

Read more Less

Portal booklips.pl opublikował wywiad z Jorge Franco, którego najnowsza powieść DZIKA BESTIA ukazała się w tym miesiącu nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. To efekt naszej wieloletniej współpracy z agencją Casanovas & Lynch.

Został namaszczony przez Gabriela Garcíę Márqueza, a to nie zdarza się często. Opisuje mroczne perypetie przestępczego światka w kolumbijskim mieście Medellín, gdzie się wychował. Powieść „Rosario Tijeras” uczyniła go jednym z najpopularniejszych autorów iberoamerykańskich, a jej ekranizacja wyświetlana była w kinach na całym świecie. Jorge Franco dwa lata temu wydał szóstą książkę, która pod tytułem „Dzika bestia” trafiła właśnie do polskich księgarń dzięki wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Milena Buszkiewicz: Miasto, które opisujesz, jest wyjątkowo brutalnym ośrodkiem przestępczości. Ile prawdziwego Medellín znajduje się w twoich książkach?

Jorge Franco: Chociaż moje książki przedstawiają fikcję literacką, pokazują rzeczywistość Medellín w różnych okresach i pod kątem różnych tematów. Tworzę sytuacje oraz bohaterów, ale żyją oni i działają w prawdziwym mieście. Czasem mam wrażenie, że Medellín jest bardziej postacią, a nie miejscem, dlatego w pewien sposób staram się pokazać, jak miejsce to wpływa na ludzi i sytuacje.

CAŁY WYWIAD DOSTĘPNY TUTAJ

AUDYCJA Z MONIKĄ KALINOWSKĄ Z WYDAWNICTWA PRÓSZYŃSKI I S-KA W RDC

Read more Less

7 czerwca odbędzie się spotkanie z Anną Todd, autorką uwielbianych na całym świecie książek fan-fiction. Pisarka zainspirowana zespołem One Direction, wydała właśnie nową książkę: "Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę".

Już 7 czerwca odbędzie się pierwsze spotkanie z Anną Todd w Polsce. Miliony młodych czytelników pokochało jej bestsellerową serię „After”, inspirowaną brytyjskim boysbandem One Direction. „Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę” (wyd. Znak Literanova) to najnowsza książka autorki. Spotkanie w salonie Empik Arkadia poprowadzi Agata Olejniczak.

„Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę” to historia miłości z perspektywy młodego chłopaka. Życie Hardina można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Tessy i na to, co zdarzyło się później. Wcześniej Hardin nie miał nic do stracenia. Nikt nie nauczył go, co to znaczy kochać, zawsze był sam. Imiona kolejnych dziewczyn zlewały mu się w jedno, dopóki nie poznał pewnej dziewczyny, która bez pytania przewróciła mu w głowie. Nieoczekiwanie to, czego chce Hardin przynosi niechciane rezultaty.

Anna Todd ma 27 lat i mieszka z mężem w Teksasie. Gdy opublikowała swoją pierwszą powieść w serwisie WATTPAD, nie miała pojęcia, że jej fan-fiction doczeka się miliarda odsłon, a tłum wydawców zacznie pukać do jej drzwi. Prawa do publikacji „After” zostały sprzedane do kilkudziesięciu krajów, książki stały się międzynarodowymi bestsellerami. Za ekranizację powieści odpowiedzialna jest wytwórnia Paramount Pictures.

Podczas spotkania Anna Todd opowie o pracy nad książką oraz zdradzi, dlaczego to właśnie zespół One Direction stał się jej inspiracją. Na wszystkich fanów czekają specjalne niespodzianki.

Read more Less

W czerwcu Tess Gerritsen odwiedzi Warszawę i Wrocław. Będzie gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, gdzie odbierze Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru.

  1. W piątek 3 czerwca o godzinie 18:00 autorka spotka się z czytelnikami w warszawskim Empiku Junior(ul. Marszałkowska 116/122). Spotkanie poprowadzi Anna Dziewit-Meller.
  2. W sobotę 4 czerwcao godzinie 16:00 Tess Gerritsen zagości we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21). Spotkanie dla miłośników kryminału poprowadzi Marta Guzowska.

Tess Gerritsen jest autorką 8 romansów kryminalnych, 11 thrillerów z cyklu z Jane Rozzoli i Maurą Isles i 6 thrillerów poza serią. Ksiązki Tess Gerritsen publikowane są w 35 językach i regularnie pojawiają się na listach bestsellerów w USA i Europie. Na podstawie jej powieści powstał serial telewizyjny „Partnerki” z kobiecym duetem śledczym – Jane Rizzoli i Maurą Isles. Mogli go oglądać telewidzowie w 22 krajach na całym świecie, w tym także w Polsce.

Read more Less

Book/lab - a leading literary agency from Warsaw, Poland - is celebrating its 20th anniversary.

Representing outstanding agencies and publishing houses from all over the world, Book/lab is an important member of an international literary world.

Through a great co-operation with our clients Book/lab continues to explore new, exciting paths of development.

Thank you for the mutual effort in introducing great authors to Polish readers!!!

Aleksandra Łapińska,

President with the Book/lab team 

Read more Less
1 2 3 4 5 6 7 8 9