+48 531 735 150
agencja@literatura.com.pl

Wywiad z Jorge Franco / Happy Pub in Poland! :)

news photo

Portal booklips.pl opublikował wywiad z Jorge Franco, którego najnowsza powieść DZIKA BESTIA ukazała się w tym miesiącu nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. To efekt naszej wieloletniej współpracy z agencją Casanovas & Lynch.

Został namaszczony przez Gabriela Garcíę Márqueza, a to nie zdarza się często. Opisuje mroczne perypetie przestępczego światka w kolumbijskim mieście Medellín, gdzie się wychował. Powieść „Rosario Tijeras” uczyniła go jednym z najpopularniejszych autorów iberoamerykańskich, a jej ekranizacja wyświetlana była w kinach na całym świecie. Jorge Franco dwa lata temu wydał szóstą książkę, która pod tytułem „Dzika bestia” trafiła właśnie do polskich księgarń dzięki wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Milena Buszkiewicz: Miasto, które opisujesz, jest wyjątkowo brutalnym ośrodkiem przestępczości. Ile prawdziwego Medellín znajduje się w twoich książkach?

Jorge Franco: Chociaż moje książki przedstawiają fikcję literacką, pokazują rzeczywistość Medellín w różnych okresach i pod kątem różnych tematów. Tworzę sytuacje oraz bohaterów, ale żyją oni i działają w prawdziwym mieście. Czasem mam wrażenie, że Medellín jest bardziej postacią, a nie miejscem, dlatego w pewien sposób staram się pokazać, jak miejsce to wpływa na ludzi i sytuacje.

CAŁY WYWIAD DOSTĘPNY TUTAJ

AUDYCJA Z MONIKĄ KALINOWSKĄ Z WYDAWNICTWA PRÓSZYŃSKI I S-KA W RDC


<-Back