+48 531 735 150
agencja@literatura.com.pl

Our team

Założona w 1996 roku w Warszawie, agencja Book/lab jest specjalistyczną agencją literacką sprzedającą prawa do tłumaczeń na rynku polskim . Wśród naszych klientów są autorzy, agencje literackie i wydawnictwa z całego świata. Nasi autorzy byli wielokrotnie nominowani i zdobywali najważniejsze nagrody literackie: nagrodę Nobla, Man Booker, Orange, Pulitzer, nagrodę Orwella w kategorii pisarstwa politycznego oraz nagrodę Kapuścińskiego za reportaż.

W naszej ofercie są wszelkie gatunki literackie – powieści, książki historyczne, ekonomiczne, popularnonaukowe, kucharskie, biografie, poradniki psychologiczne. Zespół doświadczonych agentów pracuje dla naszych klientów z pasją i zaangażowaniem wprowadzając najefektywniejsze metody reprezentacji.

Zespół booklab

Aleksandra Łapińska

Prezes / Agent literacki

Absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Obroniła pracę magisterską na temat kontrkultury lat pięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych. Studia kultury i literatury pogłębiała w Londynie i Nowym Jorku. Pracowała jako tłumacz. W Book/lab reprezentuje rosnącą liczbę wybitnych klientów z calego świata. Odpowiedzialna za strategię i wizję agencji.

Aleksandra Łapińska

Renata Paczewska

Dyrektor/Agent literacki

Absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Studia podyplomowe z księgowości. Wieloletnie doświadczenie pracy w agencji literackiej oraz fotograficznej. W Book/lab od 1999r. 

Renata Paczewska

Piotr Wawrzeńczyk

Agent Literacki

Absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja Negocjacje, Mediacje i Rozwiązywanie Konfliktów.

W zespole Agencji Literackiej Book/lab od 2010 roku. Odpowiada za reprezentowanie czołowych zagranicznych wydawnictw i agencji literackich na polskim rynku.

Aktywnie uczestniczy w czołowych wydarzeniach branżowych w kraju i zagranicą. Uczestnik programów fellowshipowych w Oslo, Jerozolimie, Istambule oraz Szardży (ZEA).

Od niedawna, z sukcesami, buduje również listę własnych polskich klientów.

LinkedIn

Piotr Wawrzeńczyk

Diana Hasooni-Abood

Agentka Literacka

Absolwentka filologii szwedzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie obroniła pracę magisterską na temat analizy narratologicznej powieści "Aliide, Aliide" szwedzkiej pisarki Mare Kandre. Brała udział w warsztatach dla tłumaczy literatury szwedzkiej. Stypendystka Instytutu Szwedzkiego. Współzałożycielka Stowarzyszenia Szwedzki Stół Filmowy, zajmującego się promocją kultury skandynawskiej w Polsce z naciskiem na kinematografię szwedzką.

Diana Hasooni-Abood

Martyna Kowalewska

Agentka Literacka

Absolwentka lingwistyki stosowanej i hebraistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz gender studies w Państwowej Akademii Nauk. Z wykształcenia tłumaczka języka angielskiego, rosyjskiego i hebrajskiego. Doktorantka na Wydziale Orientalistycznym UW.

Martyna Kowalewska

Ksenia Saladra

Asystentka/Agentka Literacka

Absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Specjalność: krytyka literacka i artystyczna. Studium Kultury i Języków Żydowskich Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Ksenia Saladra

Wioletta Chwedoruk

Dział kontraktów i rozliczeń honorariów

Absolwentka Uniwersytetu w Lublinie oraz Studium Pedagogicznego w Zamościu. W  Agencji odpowiedzialna za dzial kontraktów oraz rozliczenia honorariów. W zespole Book/lab od 2005r.

Wioletta Chwedoruk

////////////////////