(22) 646 58 60
agencja@literatura.com.pl

Our team

Założona w 1996 roku w Warszawie, agencja Book/lab jest specjalistyczną agencją literacką sprzedającą prawa do tłumaczeń na rynku polskim . Wśród naszych klientów są autorzy, agencje literackie i wydawnictwa z całego świata. Nasi autorzy byli wielokrotnie nominowani i zdobywali najważniejsze nagrody literackie: nagrodę Nobla, Man Booker, Orange, Pulitzer, nagrodę Orwella w kategorii pisarstwa politycznego oraz nagrodę Kapuścińskiego za reportaż.

W naszej ofercie są wszelkie gatunki literackie – powieści, książki historyczne, ekonomiczne, popularnonaukowe, kucharskie, biografie, poradniki psychologiczne. Zespół doświadczonych agentów pracuje dla naszych klientów z pasją i zaangażowaniem wprowadzając najefektywniejsze metody reprezentacji.

Zespół booklab

Aleksandra Łapińska

Prezes / Agent literacki

Absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Obroniła pracę magisterską na temat kontrkultury lat pięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych. Studia kultury i literatury pogłębiała w Londynie i Nowym Jorku. Pracowała jako tłumacz. W Book/lab reprezentuje rosnącą liczbę wybitnych klientów z calego świata. Odpowiedzialna za strategię i wizję agencji.

Aleksandra Łapińska

Renata Paczewska

Dyrektor/Agent literacki

Absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Studia podyplomowe z księgowości. Wieloletnie doświadczenie pracy w agencji literackiej oraz fotograficznej. W Book/lab od 1999r. 

Renata Paczewska

Agata Żabowska

Agent literacki

Absolwentka filozofii na ATK w Warszawie oraz Podyplomowego Studium PR i Marketingu na SGH, specjalizacja Etyka w biznesie. Wieloletnie doświadczenie pracy na rynku ksiązki w działach wydawniczych i marketingu (PIW. Muza, Egmont). W Book/lab od 2010r.

Agata Żabowska

Piotr Wawrzeńczyk

Agent literacki/webmaster

Absolwent  Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja Negocjacje i Mediacje. Współtwórca i redaktor  Magazynu Kulturalnego. Odpowiedzialny za dział literatury. W zespole Book/lab od 2010r.

Piotr Wawrzeńczyk

Ksenia Saladra

Asystentka

Absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Specjalność: krytyka literacka i artystyczna. Studium Kultury i Języków Żydowskich Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Ksenia Saladra

Wioletta Chwedoruk

Dział kontraktów i rozliczeń honorariów

Absolwentka Uniwersytetu w Lublinie oraz Studium Pedagogicznego w Zamościu. W  Agencji odpowiedzialna za dzial kontraktów oraz rozliczenia honorariów. W zespole Book/lab od 2005r.

Wioletta Chwedoruk

////////////////////