(22) 646 58 60
agencja@literatura.com.pl

HAPPY PUB DATE! :) Toaleta męska, czyli piękny pan z telewizji

news photo

26 października, nakładem Edipresse ukazała sią książka Anny Grzeszczuk-Gałązki pt. Toaleta męska, czyli piękny pan z telewizji. Telewizja jest płytkim medium. Dla kijanek. A jednak, bywa, w jej sieć wpadają też i rekiny. Polecamy!

„Toaleta męska” czyli Piękny Pan z Telewizji

„Jeśli wybrać punkty, które po transformacji ustroju uwydatniły się na polu pozytywnych zmian szczególnie, to w pierwszym rzędzie postawiłabym na toalety publiczne, a zaraz potem na wizerunek polskich mężczyzn….”

 O książce:

 Telewizja jest płytkim medium. Dla kijanek. A jednak, bywa, w jej sieć wpadają też i rekiny.

„100 pytań do…” TVP, lipiec 1991 Leszek Moczulski: Byłem po prostu politycznie podejrzany. Dostałem w związku z tym specjalizację wojskową bardzo ładną, a mianowicie statystyk onuc. Tak, proszę pani, jeszcze mam tą książeczkę wojskową z lat 50 - tych, gdzie figuruję jako statystyk onuc…… 

Kręcąc się wokół przełomu lat 80/90, które też i telewizję postawiły na głowie, cofam się, a czasem w przód jej dziejów wybiegam. 

Znajdziecie tu facecje i rzeczy bardzo serio. Ale ogólnie rzecz biorąc, zajmuję się toaletą.

***

Anna Grzeszczuk-Gałązka - ukończyła Wydział Historii i Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała w telewizji w czasach propagandy sukcesu – bez zaangażowania w propagandę – i w dobie tworzenia nowych mediów.
Współtworzyła i prowadziła między innymi „100 pytań do…”, pierwszy show publicystyczny z udziałem dziennikarzy i osób publicznych. Trzykrotnie otrzymała nagrodę prezesa TVP, a wraz z zespołem „Złoty ekran” od tygodnika „Film”
Na scenie „Teatru na wyspie” w warszawskich Łazienkach Królewskich, zaaranżowała festiwalik „Entree Piosenki Niegłupiej” tam też „Koncerty z koksem” i „Koncerty z gazem”, do których ma sentyment. Przez chwilę wydawała „Czerwoną małpę” – nieregularny świerszczyk prześmiewczy, aczkolwiek kulturalny.
 
    


<-Back