(22) 646 58 60
agencja@literatura.com.pl

Dawid Grosman w Sopocie!

news photo

7 maja w Sopotece, odbędzie się prapremiera najnowszej powieści Dawida Grosmana - Wchodzi koń do baru (Świat Książki)Spokanie z autorem poprowadzi Justyna Sobolewska. 

Będzie to specjalne wydarzenie poprzedzające tegoroczną edycję Festiwalu Literacki Sopot, poświęconego literaturze z Izraela.

SZCZEGÓŁY:

https://www.facebook.com/events/1710746209204336/

7 maja 2016 roku będziemy mieli zaszczyt gościć w Sopocie pierwszego gościa z Izraela - doskonale znanego i uwielbianego również w Polsce – Dawida Grosmana. Grosman ma na swoim koncie powieści, eseje, artykuły w największych światowych tytułach i bajki dla dzieci. Jego najbardziej znaną książką jest "Patrz pod: Miłość", której jednym z głównych bohaterów uczynił Brunona Schulza. Książka The Yellow Wind pokazująca życie Palestyńczyków w okupowanej przez Izrael Strefie Gazy wywołała duże dyskusje na całym świecie i ściągnęła na pisarza krytykę w jego ojczyźnie. Dawid Grosman konsekwentnie opowiada się za porozumieniem między Żydami i Palestyńczykami i pokojem na Bliskim Wschodzie. Książki izraelskiego autora zostały przetłumaczone dotąd na ponad 30 języków. W Polsce ukazały się powieści "Kto ze mną pobiegnie", "Patrz pod: Miłość", "Tam, gdzie kończy się kraj", "Bądź mi nożem", "Ciałem rozumiem", "Księga gramatyki intymnej" i najbardziej osobista książka pisarza "Poza czasem".


<-Back