(22) 646 58 60
agencja@literatura.com.pl

Dawid Grosman w Polsce! 14-19.10.2014

news photo

Zapraszamy na spotkanie z wybitnym izraelskim pisarzem Dawidem Grosmanem z okazji polskiej premiery powieści „Bądź mi nożem”

Spotkanie odbędzie się w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie 15 października (środa), o godz. 17.00

Rozmowę z autorem słynnych powieści „Patrz pod: Miłość” i „Tam, gdzie kończy się kraj” poprowadzi Justyna Sobolewska >>> więcej

Współorganizatorem spotkania jest wydawnictwo Świat Książki oraz Ambasada Izraela w Polsce. 

Z kolei 16 października Grosman będzie gościem wrocławskiego Bruno Schulz Festival.

Dawid Grosman to jeden z najwybitniejszych pisarzy izraelskich, o wielkim międzynarodowym uznaniu. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród: Nelly Sachs, Sapir, Chevalier de l'Ordre des Arts et Belles Lettres, Valumbrosa, Eliette von Karajan, Premio Grinzane, Premio Mondelo. Dziennik „The New York Times” przyrównał powieść Grossmana „Patrz pod: Miłość” do „Wściekłości i wrzasku” Faulknera, „Blaszanego bębenka” Grassa i „Stu lat samotności” Marqueza.

Dawid Grosman urodził się w 1954 roku w Jerozolimie. Studiował filozofię i dramatopisarstwo. Jego twórczość obejmuje powieści, opowiadania i eseje. Z dorobku Grosmana w Polsce dotychczas ukazały się powieści „Kto ze mną pobiegnie”, „Patrz pod: Miłość”, „Tam, gdzie kończy się kraj” i najbardziej osobista książka pisarza „Poza czasem”. 8 października 2014 r. nakładem wydawnictwa Świat Książki ukaże się powieść „Bądź mi nożem”. W przygotowaniu są kolejne: „The Book of Intimate Grammar” (Księga gramatyki intymnej) oraz „Her Body Knows” (Ciałem rozumiem).

fot: Michael Lionstar


<-wroc